Jsme světoví!

Jsme světoví!
5. října

SADBA se zúčastnila soutěže evropských vzdělávacích projektů a uspěla!

Světová vzdělávací síť – Evropa (GENE) vybrala náš projekt Dnes jím jako… a napsala o něm ve své publikaci mezi dalšími vybranými evropskými projekty. Soutěže se zúčastnilo osmdesát vzdělávacích projektů a iniciativ z 26 zemí, z Česka projekty dva – Jezte zodpovědně od organizace Glopolis a náš program Dnes jím jako…

ukázka z publikace

GENE je sítí ministerstev, agentur a organizací, které propojují evropské země. Poskytuje odborné informace i finanční prostředky pro globální rozvojové vzdělávání a podporuje přístup založený na vzájemném učení a výměně zkušeností. Cílem GENE je, aby všichni lidé v Evropě měli přístup ke kvalitnímu globálnímu vzdělávání. To zahrnuje témata, která se ve školách běžně neučí, děti se mohou dozvědět víc například o migraci, odpovědné spotřebě, spravedlivém obchodu a podobně.

GENE_Global_Education_Innovation_Award_LOGO_rasterSmall-300x169GENE každým rokem uděluje cenu za rozvoj všeobecného vzdělávání a vydává prestižní publikaci nejvýznamnějších inovativních projektů z celé Evropy. Zařazením našeho projektu Dnes jím jako… do této publikace se SADBA zařadila mezi uznávané hráče na poli globálního vzdělávání, zapojila se do evropské sítě a přispěla svým dílem k celoevropskému snažení o lepší vzdělávání a rozvojovou osvětu.

Publikace GENE ke stažení

logo dnes jím jako

Je vzdělávací projekt určený žákům ZŠ a studentům SŠ. Každým rokem je vybrána jedna rozvojová země, se kterou se žáci ve škole zábavnou formou seznamují. Součástí a zároveň hlavním „tahákem“ projektu je možnost uvařit si jídlo typické pro danou zemi. Učitelé obdrží zdarma pracovní listy a další materiály (videa, hry, fotky, hudba, příběhy, recepty na jídlo a jiné), které si můžou stáhnout či prohlédnout na stránkách dnesjimjako.cz. Projekt vzniká na základě informací a přímé zkušenosti dobrovolníků, které SADBA vysílá pomáhat znevýhodněným dětem a mládeži všude ve světě.

ZS_JIMRAMOV_3  ZS-MS_DUHOVA_CESTA_CHOMUTOV_4Letošní ročník Dnes jím jako Ind: Vaření v ZŠ Jimramov
a doplňkové aktivity v ZŠ Duhová cesta v Chomutově

logo

stat se dobrovolnikem

NOVĚ: naše videa

Desítky zajímavých videí pro vás.

 

Pomáhejte s námi

Staňte se členem Klubu přátel a pomáhejte s námi!

  • 700 rupií (260 Kč) - měsíc života dítěte v internátu v Golaghatu (Indie)
  • 50 000 kožských franků (1000 Kč) - snídaně na týden pro 90 dětí v internátu Bakanja (DR Kongo)
  • 30 bulharských levů (400 Kč) - 40 cihel na stavbu školy ve Staré Zagoře (Bulharsko)

Registrujte se ZDE .....

... a pomáhejte s námi!

čra_small

mvcr-logo

Srdečně děkujeme za podporu!