Svědectví

Indie: Nudou tady vážně netrpím.

Indie: Nudou tady vážně netrpím.

Vydáno: 27. prosince 2015

Středisko: Adopce nablízko

Martina Švehláková z indického Hospetu nám ve svém třetím dopise vylíčí, jak dramaticky může člověk v Indii nastydnout při 25 stupních. Navíc se dozvíme, jak se indické děti připravují na Vánoce a jaké nadšení v nich vzbudil vlastnoručně vyrobený adventní věnec. A co teprve adventní kalendář!

Zambie: Jely jsme i na safari, juchů!

Zambie: Jely jsme i na safari, juchů!

Vydáno: 27. prosince 2015

Středisko: Adopce nablízko

V Zambii nám skončil školní rok a navíc se plíživě přihlásilo období dešťů. Pro naše dobrovolníky v Lusace to znamená konečně trochu odpočinku a volného času, a tak Anna Šenovská využila příležitosti a vypravila se spolu s dalšími českými dobrovolnicemi na výlet k pověstným Viktoriiným vodopádům. O svoje zážitky nejen z cestování se s námi podělí v tomto svém třetím zambijském dopise. Když budete pozorně číst, dozvíte se i to, jak máte správně zdravit domorodého náčelníka!

Cagliero 11 - prosinec 2015

Cagliero 11 - prosinec 2015

Vydáno: 11. prosince 2015

"Právě teď znovu vyzývám ty, kteří se cítí povoláni k “misii ad gentes et ad vitam”, aby se podvolili volání, abychom mohli provést ve vhodnou dobu odpovídající rozlišování."

Cagliero 11 - listopad 2015

Cagliero 11 - listopad 2015

Vydáno: 8. listopadu 2015

"Drazí přátelé,
během misijního měsíce řekl papež František po modlitbě Anděl Páně na Svatopetrském náměstí: “Ptám se vás, mladí lidé, chlapci a dívky, kteří jste nyní na náměstí: Už jste zachytili pohled Ježíše na vás? Co byste mu řekli?Chtěli byste raději opustit toto náměstí s radostí, že se Ježíš za nás vydává nebo se smutkem v srdci, který nám nabízí světskost?” (říjen 11)

Cagliero 11 - říjen 2015

Cagliero 11 - říjen 2015

Vydáno: 11. října 2015

"Misijní rozměr, který patří k samotné povaze církve, je také vlastní všem formám zasvěceného života a nelze jej opomenout, aniž by došlo k odvrácení se a znetvoření jeho charismatu... Padesáté výročí dekretu Druhého vatikánského koncilu „Ad gentes“ je pozváním pro nás všechny, abychom si opět přečetli tento dokument a přemýšleli o jeho obsahu."

František
Plné znění viz Poselství k světové misijní neděli 2015
http://tinyurl.com/poc2of3

Světové oslavy 200. výročí narození Dona Boska na vlastní kůži

Světové oslavy 200. výročí narození Dona Boska na vlastní kůži

Vydáno: 18. srpna 2015

Úterý odpoledne. Roztrhl se mi první popruh nafasovaného batohu. Zašklebil jsem se a zároveň mně na mysl přišla otázka: Proč vlastně pět tisíc mladých lidí zabije týden prázdnin, aby se mačkali po dvou stech v autobusech pro čtyřicet, jedli rozmražené prefabrikáty, stáli několikaminutové řady na záchod...

Když vás maminky balily do plének, já jsem se už flákal s partou po barech

Když vás maminky balily do plének, já jsem se už flákal s partou po barech

Vydáno: 9. března 2015

Neuvěřitelné příběhy těch, kteří vzali vážně svůj život a nechtěli ho jen proflákat. Zveřejňujeme je zde na pokračování. Čerpáme z knihy "Mohli jiní, mohly jiné..." od P. Jaroslava Kopeckého SDB. Nech se inspirovat 2. příběhem "Nezahoď svůj život".

Misijní zpravodaj z Bulharska - červen 2014

Misijní zpravodaj z Bulharska - červen 2014

Vydáno: 4. června 2014

Středisko: Salesiáni v Bulharsku

Salesiánské dílo v Bulharsku bychom si dnes jen těžko dokázali představit bez našich mladých přátel – misijních dobrovolníků „Adopce nablízko“ z České republiky.

P. Jára Vracovský SDB

Misijní zpravodaj z Bulharska - květen 2014

Misijní zpravodaj z Bulharska - květen 2014

Vydáno: 9. května 2014

Středisko: Salesiáni v Bulharsku

Jak je však náš Pán velký, že v tomto světě na nikoho nezapomíná, ale vždy posílá někoho, aby pomohl a stal se nositelem Jeho světla! Až dojímá, kolika lidem není lhostejná situace dětí a mladých lidí a mají zájem zapojit se do díla pomoci. Důkazem toho je Vaše štědrost při postní sbírce na výstavbu kostela a školy v romské machale ve Staré Zagoře. Jsme však vděčni nejen za finanční obnos, který se shromáždil, ale také za Vaše modlitby a odříkání. Zaplať Pán Bůh Vám všem!

P. Jaroslav Fogl, SDB

Příběh jedné postní kasičky

Příběh jedné postní kasičky

Vydáno: 22. dubna 2014

Neuvěřitelný, ale pravdivý příběh jedné postní kasičky na podporu nového salesiánského centra ve Staré Zagoře v Bulharsku. Aneb co může být z basy piv, rozbitého mobilu a kindlu u toho, kdo se rozhodne být velkorysý?

1 | 2 | 3 | 4

stat se dobrovolnikem

NOVĚ: naše videa

Desítky zajímavých videí pro vás.

 

Pomáhejte s námi

Staňte se členem Klubu přátel a pomáhejte s námi!

  • 700 rupií (260 Kč) - měsíc života dítěte v internátu v Golaghatu (Indie)
  • 50 000 kožských franků (1000 Kč) - snídaně na týden pro 90 dětí v internátu Bakanja (DR Kongo)
  • 30 bulharských levů (400 Kč) - 40 cihel na stavbu školy ve Staré Zagoře (Bulharsko)

Registrujte se ZDE .....

... a pomáhejte s námi!

čra_small

mvcr-logo

Srdečně děkujeme za podporu!