Adopce nablízko slaví 200. výročí Dona Boska na Velehradě

Adopce nablízko slaví 200. výročí Dona Boska na Velehradě
6. srpna 2015

Výročí Dona Boska 200 let od jeho narození budou oslavovat salesiáni ve dnech 7. – 9. 8. 2015 na Velehradě. SADBA se připojí a bude šířit myšlenky Dona Boska o pomoci dětem a mladým i prostřednictvím dobrovolníků Adopce nablízko.

SADBA bude ve dnech 7. – 9. 8. 2015 mít na Velehradě misijní stánek, kde bude podávat informace o tom jakým způsobem se zapojit do pomoci Adopce nablízko. Mimo prezentace bude možné soutěžit o různé věcné ceny. Stačí se zastavit u stánku či narazit na jednoho z dobrovolníků Adopce nablízko a vyplnit soutěžní lístek.

O své dobrovolné službě a svých zkušenostech budou vyprávět dobrovolníci Adopce nablízko, kteří prožili kus svého života v Indii. Na místě bude i dobrovolnice, která pomáhala nejen dětem, ale i uprchlíkům v Mexiku. Prostřednictvím těchto dobrovolníků bude možné se dozvědět více o jejich službě potřebným, i jaká úskalí a radosti na svých cestách zažívali.

A o čem je Adopce nablízko? Během 8 přípravných víkendů probíhajících v průběhu jednoho školního roku připravuje dobrovolníky na nejdůležitější situace, které je mohou potkat, a poskytuje informace, které je potřebné znát. Za celým projektem stojí Salesiánská asociace Dona Boska, která se školením a následným vysíláním dobrovolníků zabývá. Adopcí nablízko se rozumí „adopce dobrovolníka“, který je pro nás blízkým a skrze něhož můžeme pomáhat daleko. Skrze tento projekt bylo během 10 let vysláno již přes 150 dobrovolníků, kteří odpracovali přes 300 000 hodin v 18 různých částech světa.

stat se dobrovolnikem

NOVĚ: naše videa

Desítky zajímavých videí pro vás.

 

Pomáhejte s námi

Staňte se členem Klubu přátel a pomáhejte s námi!

  • 700 rupií (260 Kč) - měsíc života dítěte v internátu v Golaghatu (Indie)
  • 50 000 kožských franků (1000 Kč) - snídaně na týden pro 90 dětí v internátu Bakanja (DR Kongo)
  • 30 bulharských levů (400 Kč) - 40 cihel na stavbu školy ve Staré Zagoře (Bulharsko)

Registrujte se ZDE .....

... a pomáhejte s námi!

čra_small

mvcr-logo

Srdečně děkujeme za podporu!