Dnes jím jako Konžan - na školách i na Facebooku

Dnes jím jako Konžan - na školách i na Facebooku
20. února 2015

Letos se opět koná program "Dnes jím jako", tentokrát zaměřený na DR Kongo. Jeho prostřednictvím si můžeme uvědomit těžkou situaci v rozvojové zemi a snažit se něco s ní dělat. Kampaň je zaměřená jak na školy, tak na veřejnost, která se může zapojit prostřednictvím sociální sítě Facebook.

Celou tiskovou zprávu si můžete stáhnout zde:
TZ-Dnes jím jako Konžan-20.2.2015.pdf

Tisková zpráva DNES JÍM JAKO KONŽAN, 20. 2. 2015

Stravujte se s námi jeden den jako chudí Konžané

Během celého března bude probíhat již tradiční akce s názvem ,,Dnes jím jako Konžan”. Navazuje na kampaně ,,Dnes jím jako…”, které se za posledních pět let aktivně zúčastnilo několik tisíc lidí. Akci podpořila i řada celebrit, např. Pavel Anděl, David Matásek, Adéla Gondíková, Pavel Šporcl a další. V rámci projektu, jehož cílem je upozornit na problémy lidí v rozvojových zemích, se mohou účastníci naučit uvařit africké bukari a zkusit se jeden březnový den stravovat jako obyvatelé Konga.

Akce probíhá především prostřednictvím facebookové stránky ,,Dnes jím jako“ http://www.facebook.com/dnes.jim.jako. Uživatelé zde naleznou nejen informace a fotografie z předešlých ročníků akce „Dnes jím jako“, ale také recept na kaši bukari s fazolovou omáčkou malaki, které jsou často jediným jídlem chudých konžských dětí. V plánovacím kalendáři si pak každý zvolí konkrétní datum, kdy se budou stravovat jako Konžané. Fotografie, pocity a zážitky ze svého „konžského dne“ potom mohou účastníci sdílet s ostatními na facebookové zdi stránky „Dnes jím jako“.

Kromě uživatelů Facebooku se projekt zaměřuje i na školy. Žáci a studenti mají možnost pomocí připravených výukových materiálů a osobních výpovědí dobrovolníků, kteří v Africe působili, se dozvědět více o zeměpisu, historii, kultuře či sociální problematice Konga. Více informací pro školy je možné získat na internetové stránce www.dnesjimjako.cz.

„Pro letošní ročník Dnes jím jako jsme zvolili DR Kongo, kde dlouhodobě spolupracujeme s centrem Bakanja pro děti ulice,“ vysvětluje koordinátorka projektu Lenka Prasličáková. „Doufáme, že si lidé rozdíl v životní úrovni mezi Českou republikou a DR Kongo snáze uvědomí, pokud si na vlastní kůži zkusí jíst jeden den jako chudý Konžan. Třeba to někoho povede k zamyšlení, zda a jak můžeme svět kolem nás měnit.“

Realizaci projektu „Dnes jím jako“ má na starost Salesiánská asociace Dona Boska, o. s. (SADBA) v rámci projektu Adopce nablízko - školení a finanční podpora dobrovolníků pomáhajících až jeden rok v rozvojových zemích. Dobrovolníci Adopce nablízko jsou vysíláni např. do Konga, Zambie, Jihoafrické republiky a Indie, kde pracují jako učitelé, vychovatelé a organizátoři volnočasových aktivit.

Více informací o projektu „Adopce nablízko“ a občanském sdružení SADBA naleznete na stránkách www.adopcenablizko.cz a www.sadba.org.

stat se dobrovolnikem

NOVĚ: naše videa

Desítky zajímavých videí pro vás.

 

Pomáhejte s námi

Staňte se členem Klubu přátel a pomáhejte s námi!

  • 700 rupií (260 Kč) - měsíc života dítěte v internátu v Golaghatu (Indie)
  • 50 000 kožských franků (1000 Kč) - snídaně na týden pro 90 dětí v internátu Bakanja (DR Kongo)
  • 30 bulharských levů (400 Kč) - 40 cihel na stavbu školy ve Staré Zagoře (Bulharsko)

Registrujte se ZDE .....

... a pomáhejte s námi!

čra_small

mvcr-logo

Srdečně děkujeme za podporu!