Animátoři F dokončili své vzdělávání

Animátoři F dokončili své vzdělávání
17. března 2013

O víkendu 15. - 17. 3. 2013 proběhl poslední z devíti víkendů Salesiánské školy animátorů běhu F. Dvacet mladých lidí složilo závěrečné zkoušky a prokázali tak schopnosti, které již využívají při službě svým mladším kamarádům.

F-animátoři

Při slově animátoři se mi vybaví mnohé: nová přátelství, salesiánská pedagogika, získání zkušenosti, načerpání síly, adorace, hry, spousta dobrého jídla. Díky animátorům jsem se dozvěděla mnohé o salesiánech, preventivním systému Dona Boska, o jejich činnosti v ČR i zahraničí. Poznala jsem plno mladých lidí, kteří se na této činnosti podílejí, nebo by se tak jako já rádi zapojili v budoucnu.

Každý víkend byl tematicky zaměřen, např. na psychologii, pedagogiku, právo, biblistiku, dramaturgii, apod. Žádné suché přednášky nás ovšem nečekaly, mohli jsme si teorii vyzkoušet na vlastní kůži. Připraveno pro nás bylo velké množství zábavných her, při kterých jsme lépe poznali sebe i ostatní a naučili se pracovat ve skupinách. Sami jsme si při praktické zkoušce také zkusili připravit pro druhé nějakou hru, modlitbu, aktivitu…

Každý víkend byl pro mě velkým přínosem. Z f-animátorů se stala skvělá parta, prožili jsme spolu skvělých 9 víkendů. Většina z nich proběhla v Salesiánském středisku mládeže v Pardubicích, setkali jsme se ovšem také v Jeníkově, Nymburku, či Obůrce u Blanska. Nevím, co přinese budoucnost, jedno však vím jistě: na f-animátory budu vždy vděčně a s úsměvem vzpomínat.

Lenka Nixová

stat se dobrovolnikem

NOVĚ: naše videa

Desítky zajímavých videí pro vás.

 

Pomáhejte s námi

Staňte se členem Klubu přátel a pomáhejte s námi!

  • 700 rupií (260 Kč) - měsíc života dítěte v internátu v Golaghatu (Indie)
  • 50 000 kožských franků (1000 Kč) - snídaně na týden pro 90 dětí v internátu Bakanja (DR Kongo)
  • 30 bulharských levů (400 Kč) - 40 cihel na stavbu školy ve Staré Zagoře (Bulharsko)

Registrujte se ZDE .....

... a pomáhejte s námi!

čra_small

mvcr-logo

Srdečně děkujeme za podporu!