I-animátoři popáté

I-animátoři popáté
27. ledna 2015

Již popáté se sešli účastníci „I“ běhu animátorského kurzu. Opět na stejném místě a to v pardubickém Salesiánském středisku mládeže. Setkání proběhlo v termínu od pátku 9. ledna do neděle 11. ledna 2015.

Všichni jsme se tam postupně sjeli z nejrůznějších koutů republiky v pátek večer. Někteří přímo ze škol a někteří také s celovečerním zpožděním, ale všichni nabiti energií po vánočních prázdninách a hlavně, všichni s dobrou náladou!

Nejpodstatnější částí tohoto víkendu byly přednáškové bloky o programové přípravě tábora či jiné akci. Tyto přednášky, k mému překvapení, nevedl žádný z členů týmu, ale přijel nás navštívit p. Mgr. Bc. Jaroslav Trávníček, SDB. Kněz a jeden ze zakladatelů celé Školy animátorů. Jeho povídání o dramaturgii bylo často prokládáno krásnými a hlavně zpestřujícími příklady z jeho dlouholeté praxe.

Večer nás ještě čekala beseda s manžely Imlaufovými. Nikoli na téma dramaturgie tábora, ale na téma: partnerské vztahy. Přednáška a celé povídání bylo velice zajímavé. Už jen samotné jejich vystupování jako manželského páru bylo poutavé.

Celý sobotní společný program byl zakončen večerní modlitbou, po níž jsme se nerozutekli každý do svých pokojů, ale zůstali jsme ve společné místnosti. Tentokrát v prostředí čajovny. A ještě jsme mohli probrat dojmy a pocity z celého dne a vlastně i z celé dlouhé doby dvou měsíců, od doby co jsme se naposledy viděli.

Naše parta se zase o něco více stmelila. A myslím, že se všichni už velice těšíme na další společný víkend, který proběhne od 10. dubna do 12. dubna 2015. A na němž nás všechny čeká závěrečný test. Ale především mnoho nových skvělých zážitků. Tak jako tomu bylo i na tomto V. víkendu.  

Pavla Tmejová

stat se dobrovolnikem

NOVĚ: naše videa

Desítky zajímavých videí pro vás.

 

Pomáhejte s námi

Staňte se členem Klubu přátel a pomáhejte s námi!

  • 700 rupií (260 Kč) - měsíc života dítěte v internátu v Golaghatu (Indie)
  • 50 000 kožských franků (1000 Kč) - snídaně na týden pro 90 dětí v internátu Bakanja (DR Kongo)
  • 30 bulharských levů (400 Kč) - 40 cihel na stavbu školy ve Staré Zagoře (Bulharsko)

Registrujte se ZDE .....

... a pomáhejte s námi!

čra_small

mvcr-logo

Srdečně děkujeme za podporu!