Salesiánská škola animátorů na Moravě právě začala

Salesiánská škola animátorů na Moravě právě začala
30. listopadu 2015

Dva roky, osm víkendů. Salesiánská škola animátorů na Moravě právě začala. Dvacet jedna účastníků se sjelo v pátek 27. listopadu v Salesiánském středisku v Brně-Žabovřeskách, které je domácí půdou valné většiny z nich. Zavítali sem také animátoři z Líšně, ze Zlína a tři děvčata z Turistického oddílu mládeže v Otrokovicích.

Celý víkend se nesl v duchu seznamování. Saša Talk Show nám představila všechny vedoucí přes jejich rekordy v různých sportovních odvětvích, které v přímém přenosu překonali někteří z nás. Originální prezentace animátorů na program navázaly a místní nemístní seznámili jak se žabovřeským střediskem, tak s kostelem.

Po probdělé noci v sobotu dopoledne zafoukal vítr a zvedl nás ze židlí. Seznamování pokračovalo tentokrát se salesiánským dílem, salesiánskou rodinou i salesiánskými školami a vzdělávacími programy, z nichž jednoho jsme už koneckonců součástí. Adopci na blízko jsme si přiblížili kolektivním tancem, který v průběhu měsíců a let jistě nabude na popularitě a bude se tančit na večírcích hojněji než makaréna.

Seznamování, které bude probíhat po celou dobu našich společných akcí, jsme tento den zakončili seznámením s ideálním animátorem, ale také s naší vlastní motivací animátorem být. Abychom si ideálního animátora a s ním i jeho odvrácené stránky zapsali hluboko do našich deoxyribonukleových kyselin, vysochali jsme dvě nápaditá sousoší, podle kterých snad naši nástupci jednoho dne pojmenují nově objevená souhvězdí.

Úplně poslední seznámení tohoto víkendu proběhlo v neděli ráno, kdy jsme rozjímali nad evangeliem první adventní neděle a seznamovali se s ním ještě před tím, než jsme se připojili k farníkům z Žabovřesk na mši v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů.

Lidé jsou seznamováním během celého svého života takřka posedlí. Abychom přispěli k vaší denní dávce seznámení, seznámili jsme vás skrz dvě stě padesát šest slov s tím, jak jsme se na Saši seznamovali my.

Tereza Dobšovičová

Fotogalerii ze setkání naleznete zde.

stat se dobrovolnikem

NOVĚ: naše videa

Desítky zajímavých videí pro vás.

 

Pomáhejte s námi

Staňte se členem Klubu přátel a pomáhejte s námi!

  • 700 rupií (260 Kč) - měsíc života dítěte v internátu v Golaghatu (Indie)
  • 50 000 kožských franků (1000 Kč) - snídaně na týden pro 90 dětí v internátu Bakanja (DR Kongo)
  • 30 bulharských levů (400 Kč) - 40 cihel na stavbu školy ve Staré Zagoře (Bulharsko)

Registrujte se ZDE .....

... a pomáhejte s námi!

čra_small

mvcr-logo

Srdečně děkujeme za podporu!