Jde v životě o něco víc?

Jde v životě o něco víc?
21. září 2012

Této a dalších důležitých otázek se budou moci mladí hledající lidé dotýkat o čtvrtečních večerech od října do prosince v salesiánském centru v Kobylisích. Již více jak půl roku připravuje tým mladých dobrovolníků tzv. kurz Alfa pro mládež. Znáte-li nějakého hledajícího mladého člověka, bude vítán.

Kurzy Alfa pro dospělé známe v ČR už poměrně dlouhou dobu. Během 11 večerů a jednoho víkendu se mohou lidé zamýšlet nad základními otázkami smyslu života a křesťanské víry. Každý večer má obdobnou strukturu: společná večeře, krátká přednáška a diskuse v malých skupinách. Cílem je nabídnou kvalitní informace a dát prostor k hledání a rozhodování. Nikdo není do ničeho nucen. Vše je zdarma či za dobrovolný příspěvek.

Letošní rok začíná v salesiánském centru v Kobylisích Alfa PRO MLÁDEŽ. Tak je oproti té dospělácké obohacena hrami a tím, že promluvy chystají sami mladí lidé. Je to mimořádná příležitost pro mladé od 15 do 20 let (případně o malinko mladší či starší), kteří hledají v životě něco víc. Ať už to jsou lidé, kteří opustili tradiční víru, nachází se zrovna na křižovatce a nebo se ještě nikdy s Ježíšem Kristem nesetkali.

První setkání proběhne ve čtvrtek 4. října od 18:30 v Salesiánském centru v Kobylisích. Účast na dalších setkání není povinná, jednotlivá témata témata na sebe však navazují a uvádí člověka do světa, který může být pro mnohé objevný.

Přihlášení na první večeři posílejte do 1. října Filipovi Vodrážkovi na e-mail alfaml@sdb.cz. Pro další informace mu můžete napsat tamtéž nebo zavolat na 776 338 607.

Více informací je na http://terezicka.sdb.cz/alfaml/ a na http://www.facebook.com/AlfaKobylisy

----------------------------------------

Kurz Alfa pro mládež pořádá Salesiánská asociace Dona Boska ve spolupráci s farností sv. Terezičky v Praze Kobylisích. Kdo by rád podpořil toto dílo, může přispět jak modlitbou, zvaním mladých lidí, tak i finančním příspěvkem: 2000044192/2010 (Fio, Adopce nablízko), specifický symbol přímo na Alfu pro mládež je 222. Rádi vystavíme potvrzení o daru, pište obratem na dary@sadba.org.

stat se dobrovolnikem

NOVĚ: naše videa

Desítky zajímavých videí pro vás.

 

Pomáhejte s námi

Staňte se členem Klubu přátel a pomáhejte s námi!

  • 700 rupií (260 Kč) - měsíc života dítěte v internátu v Golaghatu (Indie)
  • 50 000 kožských franků (1000 Kč) - snídaně na týden pro 90 dětí v internátu Bakanja (DR Kongo)
  • 30 bulharských levů (400 Kč) - 40 cihel na stavbu školy ve Staré Zagoře (Bulharsko)

Registrujte se ZDE .....

... a pomáhejte s námi!

čra_small

mvcr-logo

Srdečně děkujeme za podporu!