Adopce nablízko na Dnech lidí dobré vůle

Adopce nablízko na Dnech lidí dobré vůle
7. července 2015

O víkendu 4. – 5. 7. 2015 se SADBA se svým projektem Adopce nablízko zúčastnila Dní lidí dobré vůle, každoročně se konajících na Velehradě. Příchozím návštěvníkům byla prezentována dobrovolnická činnost, kterou se SADBA zabývá a bylo možné také vyhrát věcné ceny.

V horkém letním víkendu 4. – 5. 7. 2015 byly pořádány každoroční velehradské slavnosti – Dny lidí dobré vůle. V rámci těchto dní byla možnost prezentace různých organizací. Jednou z nich byla také SADBA, která postavila svůj misijní stan v blízkosti velehradské baziliky. Zde se mohli návštěvníci slavností dozvědět nově nebo i více o Adopci nablízko a jejích dobrovolnících.

Dobrovolníci Adopce nablízko vypomohli u stánku s různými aktivitami. Bylo možné vyzkoušet své smysly a rozpoznat potraviny, které k nám byly dovezeny z Mexika, a to po čichu, hmatu i chuti. Kdo chtěl, mohl si zkusit napsat něco v kannadštině, představující indické písmo, anebo se projít s lahví na hlavě, což znázorňovalo africkou zvyklost.

Hlavním tahem misijního stánku byla ovšem soutěž, které se mohl každý z příchozích nebo těch, kteří naši dobrovolníci oslovili, zúčastnit. Stačilo si jen tipnout, kolik měsíců odpracovali misijní dobrovolníci Adopce nablízko od roku 2005 do roku 2015. Ten, kdo se trefil nejblíže, mohl vyhrát jednu z věcných cen – DVD Don Bosco, kniha „Sto dětí mi říká brácho“ od dobrovolníků Adopce nablízko a 4 kalendáříky na rok 2016.  

Výběr fotografií z akce naleznete zde.

stat se dobrovolnikem

NOVĚ: naše videa

Desítky zajímavých videí pro vás.

 

Pomáhejte s námi

Staňte se členem Klubu přátel a pomáhejte s námi!

  • 700 rupií (260 Kč) - měsíc života dítěte v internátu v Golaghatu (Indie)
  • 50 000 kožských franků (1000 Kč) - snídaně na týden pro 90 dětí v internátu Bakanja (DR Kongo)
  • 30 bulharských levů (400 Kč) - 40 cihel na stavbu školy ve Staré Zagoře (Bulharsko)

Registrujte se ZDE .....

... a pomáhejte s námi!

čra_small

mvcr-logo

Srdečně děkujeme za podporu!