Moravská SaŠA završila své dva roky

Moravská SaŠA završila své dva roky
12. června 2017

Pokud se dá říct, že minulý měsíc SaŠA maturovala, tak tentokrát státnicovala.

Účastnící Salesiánské školy animátorů – přesněji jejího „běhu K“ – se totiž sešli na posledním víkendu, kdy absolvovali zbývající předměty nutné k získání osvědčení na hlavního táborového vedoucího. A vše vyvrcholilo nedělními testy tvořenými 30 záludnými otázkami – takovými malými státnicemi.

IMG_6118

Jelikož „běh K“ je tzv. moravský, kdy účastníci jsou ze salesiánských středisek z Žabovřesk, Líšně a Zlína a z turistického oddílu z Otrokovic, měl jsem velkou radost, že tentokrát jsme se sešli „u nás“ v Kobylisích. Našim moravským kamarádům se Praha moc líbila. Přece jenom takový pohled na Prahu ze střechy kostela sv. Terezičky a ještě hezčí výhled z kobyliské komunitní jídelny na Hradčany, to doma nemají. Natož pak naše fotbalové hřiště s umělým trávníkem a gumovými kuličkami asi osmé generace.

IMG_6063

Mladí adepti se dozvěděli mnoho informací o řízení a koordinaci tábora, ale i o vedení dokumentace nebo zásadách krizového managementu na táboře.

Vše dobře dopadlo, nikdo ze 13 animátorů neměl v testu víc než 2 chyby, což znamenalo, že všichni s přehledem získali tento cenný ministerský papír, který jim umožní vést tábory dokonce i pro více než 30 dětí.

IMG_6051

Všem jim přejeme, aby nejen poznatky a zkušenosti, ale i nové vztahy, které na Saše získali, dále rozvíjeli, využívali pro dobro druhých a sami žili naplno své lidství i vztah k Bohu.

Za poslední víkend vylíčil Gambi

stat se dobrovolnikem

NOVĚ: naše videa

Desítky zajímavých videí pro vás.

 

Pomáhejte s námi

Staňte se členem Klubu přátel a pomáhejte s námi!

  • 700 rupií (260 Kč) - měsíc života dítěte v internátu v Golaghatu (Indie)
  • 50 000 kožských franků (1000 Kč) - snídaně na týden pro 90 dětí v internátu Bakanja (DR Kongo)
  • 30 bulharských levů (400 Kč) - 40 cihel na stavbu školy ve Staré Zagoře (Bulharsko)

Registrujte se ZDE .....

... a pomáhejte s námi!

čra_small

mvcr-logo

Srdečně děkujeme za podporu!