SAŠA maturovala!

SAŠA maturovala!
18. května 2017

Minulý víkend se v Otrokovicích a Zlíně setkali animátoři na (skoro-poslední) víkendovce dvouletého kurzu Salesiánské školy animátorů, zkráceně SaŠA.

Častokrát sklíčené myšlenky mnoha z nich při příjezdu do Otrokovického střediska z nadcházející obhajoby závěrečné práce byly rozehnány nejen skvělými vaflemi z nabídky baru Otrokovického Klubu, ale zejména nečekaný vpád přeživších vojáků, kterým jsme museli bezodkladně pomoci najít ztracenou četu v ulicích Otrokovic. Od začátku nebyla tato pomoc jednoduchá a všichni se, v dříve poklidném podvečeru, zapotili hledáním a dešifrováním indicií, které vedly ke ztracené četě. Hledali jsme ve zpovědnici starého kostela. V sloupku elektrických rozvodů. Pod lavičkami v parku. Všude. Nakonec úspěšně! Nalezeni byli, a bylo na čase přemístit se do střediska ve Zlíně.

IMG_1229

Sobotě se nedal upřít fakt psychicky náročného, přitom vznešeného dne. Přišel čas obhajob závěrečné práce, které měl každý za úkol během posledního čtvrt roku vypracovat. Stůl s vedoucími kurzu a hostujícím Vojtou Sivkem na jedné straně a zbylými animátory na druhé, měl před sebou každý z nás. Úkolem bylo odprezentovat a obhájit vlastní práci. Taková animátorská maturita. Postupem času přibývali animátoři s radostným výrazem tváře z proběhnuvší obhajoby. Ve chvíli, kdy měli všichni radost ve tvářích mohlo se začít slavit. Hostina. Grilovaná krkovička, grilovaný hermelín, saláty, přípitek, veselá atmosféra. Jako by se člověk vnořil do filmu Obsluhoval jsme anglického krále…pečený velbloud se nepodával, naštěstí.

IMG_1166

Takto stráveným sobotním večerem jsme se zvolna přehoupli do neděle, která byla dnem loučení, ale zároveň ujištěním, že se většina z nás nevidí naposled, protože ten opravdu poslední kurz se bude konat za pár týdnů v Praze, kde bude mít každý možnost ucházet se o osvědčení vedoucího tábora.

Martin Zima

IMG_1155

Související galerie

stat se dobrovolnikem

NOVĚ: naše videa

Desítky zajímavých videí pro vás.

 

Pomáhejte s námi

Staňte se členem Klubu přátel a pomáhejte s námi!

  • 700 rupií (260 Kč) - měsíc života dítěte v internátu v Golaghatu (Indie)
  • 50 000 kožských franků (1000 Kč) - snídaně na týden pro 90 dětí v internátu Bakanja (DR Kongo)
  • 30 bulharských levů (400 Kč) - 40 cihel na stavbu školy ve Staré Zagoře (Bulharsko)

Registrujte se ZDE .....

... a pomáhejte s námi!

čra_small

mvcr-logo

Srdečně děkujeme za podporu!