„Saša“ navštívila Zlín

„Saša“ navštívila Zlín
23. února 2016

Salesiánský klub mládeže Zlín o víkendu od 19. do 21. února hostil skupinu animátorů z Moravy. Dvacet dva účastníků a šest provázejících se zde setkalo na třetím setkání Salesiánské školy animátorů (SŠA), běh K.

My, kteří se letos připravujeme k maturitě, jsme ocenili mezipředmětovou koncepci setkání. Nejenže jsme se nezapomenutelnou formou seznámili s psychologií a komunikací, ale ještě jsme si zopakovali dějiny literatury!

V každém mýtu je kus pravdy a zvlášť v těch, které se tradují po staletí. Stejně tak i v tom o měděném zrcadle, který následoval páteční přednášku o úvodu do psychologie. Měděná zrcadla totiž musí být pravidelně leštěna, aby odrážela ostře. Také my, pokud chceme mladým předat jasné ideje, se musíme starat o svou duši a poznávat ji – k čemuž koneckonců psychologie slouží.

„Povídat v jedné přednášce o psychologii, to je jako kdybych vybral z Vojny a míru dvě stránky a přečetl vám je tady,“ zahajuje svou přednášku salesián Vojtěch Sivek, delegát pro pastoraci mládeže v české salesiánské provincii. Protože je téma svým rozsahem podobné ruskému realismu, vybírá to, co se nám bude v praxi nejvíc hodit: vývojovou psychologii a otázku autority.

Odpolední blok tvoří teorie komunikace a praktická cvičení, která připomínají absurdní drama. Věděli byste třeba, jaký má prodloužení trasy metra A vliv na růst salesiánských povolání? (Že to spolu vůbec nesouvisí? Možná, že ne, ale poukazuje to na fakt, že v komunikaci se leckdy jedná o absurdity…čili o nesmysly, přesto se je chceme naučit řešit.)

Večerní hra zaujímá čestné místo někde mezi sci-fi a válečný románem. Klub mládeže zamknuli neznámí vetřelci na kód a jeho rozluštění vyžaduje bystrou mysl Jediho a vytrvalost zachránců vojína Ryana!

V neděli ráno již tradiční rozjímání nad texty evangelia, mše svatá v překrásném zlínském kostele, návštěva farní kavárny… A ještě před odjezdem si u hry Bang! vychutnáváme atmosféru kovbojek a postupně se rozjíždíme do míst, kde probíhají naše skutečné mise.

Adéla Kolářová

 

stat se dobrovolnikem

NOVĚ: naše videa

Desítky zajímavých videí pro vás.

 

Pomáhejte s námi

Staňte se členem Klubu přátel a pomáhejte s námi!

  • 700 rupií (260 Kč) - měsíc života dítěte v internátu v Golaghatu (Indie)
  • 50 000 kožských franků (1000 Kč) - snídaně na týden pro 90 dětí v internátu Bakanja (DR Kongo)
  • 30 bulharských levů (400 Kč) - 40 cihel na stavbu školy ve Staré Zagoře (Bulharsko)

Registrujte se ZDE .....

... a pomáhejte s námi!

čra_small

mvcr-logo

Srdečně děkujeme za podporu!