Velehrad 2018 – den lidí dobré vůle

Velehrad 2018 – den lidí dobré vůle
12. července

Horko a vyprahlá pláň, očekávání, tlačenice, barvy, zvuky, spousta stánků propagujících své aktivity i stánky s občerstvením a suvenýry všeho druhu … slavné poutní místo opět nezklamalo.

Jak se stalo již tradicí, i letos se SADBA vydala na Velehrad, aby se jako mnoho jiných organizací stala součástí pestré mozaiky všech lidí dobré vůle. Počasí nezklamalo – tropická třicítka byla pokořena dávno před polednem – a nezklamaly ani naše bývalé dobrovolnice Dáša a Stáňa, které včas dorazily, aby nám pomáhaly na stánku.

Pojďme se prostřednictvím fotografií přenést na místo, ze kterého promlouvá minulost a naději  pro budoucnost tam přináší všichni, kteří umí dát kus svého srdce.

DSC_0968

SADBA NA VELEHRADĚ

Letos se nám nepodařilo zarezervovat stánek, ale nevadí. Jako správní „misionáři“ jsme situaci hbitě vyřešili a vyrobili si „road-movie“ stánek z auta a pravých indických látek (díky Stáňo).

DSC_0607
Zcela určitě nejoriginálnější stánek...

1DSC_0514
Osazenstvo našeho road-movie stánku. Zleva: Martina Mončeková ze Sadby,
a bývalé dobrovolnice Stáňa Matuščinová a Dáša Winklerová.

DSC_0461 DSC_0888 DSC_0886

SRDCEKromě klasických letáčků, fotoalb a propagačních materiálů se opět osvědčilo malování sádrových odlitků. Široká zídka před bazilikou byla k tomu jako stvořená. A pozor, nemalovaly jen děti!

DSC_0901

DSC_0916
Malování vydrželo dětem až do večera

CO SE DĚLO NA VELEHRADĚ

Dva „zlaté dětské hřeby“ – Michal Nesvatba a Víťa Marčík. Divadlo Víti Marčíka bylo dokonalé a pobavilo jak dětské tak i dospělé publikum. Ani Michal z kouzelné školky nezklamal.

DSC_0774
S příchodem Michala propuklo pravé dětské šílenství...

DSC_0739
...Michal – Michal – Michal!

DSC_0683
Víťa Marčík rozesmál úplně všechny

Pro děti byla také připravená fotbalová soutěž s Antonínem Panenkou, ruční přepisování bible, pingpongový turnaj s Orlem, aktivity v nedalekém archeoskanzeu. Rodiny soutěžily o zájezd k moři,  všechni se mohli zúčastnit fotografické soutěže. V zadním areálu probíhaly pod hlavičku Unipetrolu chemické pokusy, nechyběly skákací hrady a další doplňkové aktivity. Pro starší ročníky byl určen vzdělávací seminář o digitálních technologiích. Na Velehradě se také každoročně koná mezinárodní setkání vozíčkářů. K vidění byla vzácná relikvie – lebka sv. Ludmily, pěknou promluvu o první české světici měl olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

DSC_0643
Děti zkoušejí bubliny z jaru a suchého ledu.

DSC_0536
Malý mašinfíra u modelu železnice.

DSC_0551
Horko bylo veliké, ještě že vody bylo dost.

BENEFIČNÍ KONCERT

Vyvrcholením večera Lidí dobré vůle byl jako vždy benefiční koncert. Tentokrát ve prospěch irácké kliniky v Sherfadinu pro uprchlíky a Nadačního fondu ADIUVARE. Zazpívali Hanka Zagorová, Hradišťan, Mirai a další.

DSC_1009
Kocert se pomalu blíží.

DSC_0036
A je to tady.

Dny lidí dobré vůle 2018 vyvrchoIily ve čtvrtek 5. července v 10.30 na nádvoří před bazilikou Slavnostní poutní mší svatou. 

Těšíme se zase za rok.

Martina Mončeková

stat se dobrovolnikem

NOVĚ: naše videa

Desítky zajímavých videí pro vás.

 

Pomáhejte s námi

Staňte se členem Klubu přátel a pomáhejte s námi!

  • 700 rupií (260 Kč) - měsíc života dítěte v internátu v Golaghatu (Indie)
  • 50 000 kožských franků (1000 Kč) - snídaně na týden pro 90 dětí v internátu Bakanja (DR Kongo)
  • 30 bulharských levů (400 Kč) - 40 cihel na stavbu školy ve Staré Zagoře (Bulharsko)

Registrujte se ZDE .....

... a pomáhejte s námi!

čra_small

mvcr-logo

Srdečně děkujeme za podporu!